Ідея спорудити “переносний дах”, що захищає свого власника від дощу і сонця виникла у людства настільки давно, що історики досі не можуть прийти до спільної думки, де і коли це сталося. Немає і точних відомостей про те, хто раніше почав користуватися таким пристосуванням – чоловіки чи жінки. Зате достеменно відомо, що в багатьох країнах стародавнього і не дуже світу парасолі були свідченням статусу, багатства і знатності людини. Сьогодні, звичайно ж, важливіше утилітарне призначення цього виробу. Але, крім свого основного призначення, сучасна чоловіча парасолька здатна підкреслити стиль та гарний смак свого володаря. Звичайно ж, за умови, що мова йде про якісний аксесуар.

Чоловічі парасольки: види конструкцій

Часи, коли пристрої для захисту від дощу були важкими, громіздкими і вимагали спеціальний штат прислуги для перенесення давно пройшли. Сучасні чоловічі парасольки відрізняються від своїх попередників не тільки невеликою вагою, але і легкістю у використанні. Вони швидко складаються і займають мінімум місця при транспортуванні.

Парасолі, чоловічі і не тільки, діляться на два типи: тростини і компактні складні моделі.

  • Процес закриття парасольки-тростини полягає в щільному приляганні спиць до каркасу. Таким чином, максимально зменшується ширина аксесуара, а от довжина його залишається незмінною. У зазначеній конструкції, безумовно, є як свої плюси, так і мінуси. До перших можна віднести велику міцність і класичний стильний вигляд виробу. До других – великі розміри, що не дозволяють переносити аксесуар в сумці. Доводиться весь час тримати таку парасольку в руках. Тому її простіше забути в кафе, магазині або громадському транспорті. Правда деякі виробники впоралися і з цією проблемою, просто оснастивши чохол парасольки лямкою, що дозволяє носити її на плечі.
  • Каркас складної парасольки можна зменшити як мінімум удвічі. А деякі варіанти, представлені на полицях сучасних магазинів, складаються в три, чотири, а то і в п’ять разів. Така здатність до трансформації дозволяє носити парасольку в будь-якій, навіть самій маленькій сумці, знайти для неї місце в невеликому бардачку або навіть вмістити в кишені пальто. Але через складну конструкцію складні моделі поступаються більш простим аналогам в міцності. Вони частіше пошкоджуються під час сильного вітру і можуть вийти з ладу при необережному поводженні.

Зонт чоловічий: типи складань і їх особливості

Не менш важливим аспектом вибору парасольки є вид її механізму складання. Адже саме від нього безпосередньо залежить зручність користування аксесуаром.

  • Найбільш надійними вважаються механічні парасолі. Таким механізмом обладнають самі компактні моделі, які не перевищують 20 сантиметрів в складеному вигляді. Але тут слід розуміти, що кожен з 4-5 етапів відкриття або закриття такої парасольки потребує докладання фізичних зусиль, а також певних витрат часу. Тому перш ніж купити чоловічу парасольку з механічною системою складання, подумайте, як часто вам доводиться здійснювати пересадки в транспорті, заходити в метро, ​​підземні переходи й інші місця, де її доведеться постійно закривати або відкривати. Якщо ви розумієте, що дана процедура не доставить вам серйозних незручностей, сміливо зупиняйте свій вибір на міні-парасольці. В іншому випадку обирайте варіант з іншим механізмом складання.
  • Наприклад “напівавтомат”. Як можна здогадатися, виходячи з назви, дана система є проміжною ланкою між “ручним” і повністю автоматичним механізмом. Більш серйозне навантаження під час відкриття парасольки пристрій бере на себе. А ось складати її вже доводиться вручну. Незважаючи на недостатню автоматизованість, саме цей тип конструкції є найпоширенішим. І, до речі, оптимальним у співвідношенні ціна-якість.
  • Для тих, хто цінує кожну секунду свого часу, призначені парасолі з повністю автоматизованим механізмом відкриття-закриття. Такий аксесуар ви точно встигнете вчасно відкрити при зливі, яка почалася раптово і швидко закрити практично перед дверима тролейбуса. Але, з огляду на більш серйозне навантаження на конструктивні елементи автоматичної парасольки, її власнику потрібно бути готовим до більшої ймовірності поломок і необхідності ремонту.

Крім механічних особливостей конструкції, якщо вам потрібно купити чоловічу парасольку в Україні, зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлені її каркас і спиці. Адже саме від них залежить “стійкість” і “непохитна позиція” виробу. А якщо без метафор, то чим міцніше метал, тим більша ймовірність того, що ваша покупка не деформується навіть після самого сильного вітру.

Втім, тут теж є невеликий нюанс, який може поставити вас перед нелегким вибором. І в прямому, і в переносному сенсі. Йдеться про вагу парасольки. Для каркаса найлегших моделей використовують алюміній, який, як відомо, належить до категорії м’яких металів. Такий аксесуар навряд чи зможе похвалитися довговічністю, але відмінно підійде для чоловіків, яким доводиться постійно ходити пішки і носити з собою важкі сумки. Парасолі зі сталевими каркасами важче, але і служать набагато довше. Тому і є найпоширенішими в категорії “мобільних” засобів захисту від дощу. Основи найпотужніших і міцних парасольок виготовляють з карбону. Цей сплав дорожче інших, що використовуються для подібних цілей з’єднань, але і термін експлуатації виробів з нього обмежується далеко не одним десятиліттям.

Для міцності основи купола, спиць, значення відіграє не тільки матеріал, з якого вони виготовлені, а й їх кількість. Для середньої парасольки вона зазвичай вбирається у 10 штук. Їх достатньо як для рівномірного натягування тканини, так і для протистояння створюваним сильним вітром навантажень. А ось якщо опор всього 5 або 6, такий аксесуар навряд чи прослужить вам довше одного сезону. У магазинах часто зустрічаються чоловічі парасолі, що мають у своїй основі 12, 18, 24, а то і 36 спиць. Такі надмірності збільшують ціну моделі, але їх наявність повністю виправдана, якщо їм доводитися служити підтримкою для куполів, що відрізняються від стандартних в півтора-два рази.

Поради по выбору парасольок

Яким повинен бути механізм парасольки?
Чим складніший механізм, тим частіше ламається парасолька. Якщо при відкритті присутні сторонні звуки або механізм заїдає, то таку парасольку купувати не варто.

Якою має бути тканина парасольки?

Обирайте парасольку з практичною і міцною тканиною, яка не буде просвічуватися і провисати. Шви повинні бути малопомітними, цільними і без дірочок.

З яким каркасом вибрати парасольку?
Обирайте парасольку, на каркасі якої не багато частин, вона міцніша і прослужить набагато довше.

Скільки має бути спиць в парасольці?
Чим більше спиць, тим надійніше конструкція каркаса для купола.

Якого кольору обрати чоловічу парасольку?

Для чоловіків залишається актуальним чорний колір без малюнків, принтів, орнаментів і т.п. Але можна обрати виріб і в інших стриманих і нейтральних тонах – в коричневому, темно-синьому і різних відтінках сірого.

Який тип парасольки кращий?

Можна вибрати компактну складну парасольку або стильну тростину. Все залежить від ваших особистих переваг і умов використання.

Чоловічі парасольки: колірні рішення і матеріал купола

Вибираючи чоловічу парасольку в Україні, найпростіше, мабуть, визначитися з кольором. Традиційно чоловічим вважаються чорний, темно-синій і темно-коричневий кольори. Втім, сучасна мода дозволяє розбавити цю палітру зеленим, бордовим і навіть світло-блакитним. Тому ви можете сміливо вибирати варіант, що максимально гармонує з вашою верхнім сезонним одягом або взуттям.

А ось що стосується матеріалу, тут все не так просто.

  • Найпростіший і недорогий варіант в цій категорії – нейлон. Хоч він і не відрізняється особливою міцністю, але цілком здатний прослужити вам пару сезонів.
  • Найбільш поширеним матеріалом для виготовлення парасольок є поліестер. Незважаючи на не самий презентабельний вигляд, парасолі з нього дуже довговічні і прекрасно захищають своїх власників від самих сильних злив.
  • Дорогі стильні чоловічі парасолі роблять з сатину або жаккарду. Звичайно, самі по собі ці тканини не є водонепроникними. Але перед пошиттям їх піддають дії спеціального просочення, яке не тільки надає їм водовідштовхувальні властивості, але і значно збільшує термін їх служби. Правда такі парасолі вимагають більш дбайливого поводження і догляду, але цей фактор цілком виправдовується їх статусним видом.
  • Найбільш оптимальним для виготовлення якісних парасольок і, на сьогоднішній день найсучаснішим матеріалом, вважається епонж. За рахунок вплетення в поліестер натуральної бавовняної нитки він має оригінальний вигляд і здатність до швидкого висихання. Парасолька з епонжа буде дорожче свого аналога з чистою синтетики, але і виглядає вона значно багатше, і служить довше.

Що ще точно слід враховувати при покупці парасольки, так це розмір купола. Маленька чоловіча парасолька підійде працюючій людині, якій часто доводиться переміщатися по місту на громадському транспорті. Вона зручніша, і займає менше місця не тільки у відкритому, але і в закритому вигляді. Правда в сильний дощ з поривчастим вітром краще посилити свій захист дощовиком і високим, непромокаючим взуттям. Парасолька середнього розміру – кращий вибір для тих, хто вважає за краще поодинокі піші прогулянки. Вона добре захищає людину під нею від дощу з усіх боків. А ось для двох такий варіант буде малуватий, і хтось із них обов’язково промокне. Тому для променадів з дружиною або сімейних походів по місту краще всього вибрати максимально можливо збільшений купол.

Як бачите “рецепт” вибору хорошої парасольки досить простий: вдала конструкція, плюс відповідний тип складання, плюс міцний каркас, плюс якісний матеріал і плюс оптимальний розмір. А ще одним плюсом до всього цього обов’язково стане ваш гарний настрій. Шукаєте класні чоловічі парасолі? Інтернет магазин Zontikplus пропонує найширший вибір міцних, надійних і стильних парасольок за найкращими цінами. Одна з них вже чекає саме вас. Додайте ще один плюс в своє життя – свою улюблену чоловічу парасольку.